Turecko nejsou jen krásné pláže a letoviska plné atrakcí. V Turecku také najdeme starobylé ruiny, jedinečná města a přírodní divy.

Istanbul

Přestože je Ankara hlavním městem Turecka, Istanbul zůstává srdcem země. Je to jediné město na světě, které se nachází na dvou kontinentech, na obou stranách Bosporu. Je to obrovské, fenomenální, šokující a zároveň příjemné město. Je doporučováno navštívit všechny stěžejní památky Istanbulu – sultánův palác Topkapi s harémem a pokladnicí, baziliku Hagia Sophia, Modrou mešitu a pozůstatky starověkého hipodromu. Kromě toho se můžete podívat na Istanbul z paluby lodi plující po Bosporu a i když nemáte v úmyslu nic koupit, musíte navštívit egyptský a Velký bazar. Istanbul je naprosto kouzelné město.

Pamukkale

Bílé, vápencové terasy naplněné vodou z termálních pramenů, připomínají z dálky kousky bavlny hozené na horský svah – odtud pochází název „Bavlněný hrad“. Rozsáhlé kaskády stalaktitů vznikly v důsledku srážení iontů vápníku z teplé vody. V minulosti, mohli turisté chodit po vápencových terasách Pamukkale, jak chtěli. Nyní je vstup, v rámci ochrany tohoto zázraku přírody, omezený a můžete se vydat po stezkách, které jsou pro vás vyznačených. Bláto, pokrývající dno přírodních bazénů a vody, je dobré pro onemocnění kůže a očí.

Kappadokie

Na Zemi neexistuje místo jako je Kappadokie – historická země ve východním Turecku, v Anatolské vysočině. Měsíční krajina vytvořená sopkami, skalní houby vytvořené v důsledku eroze, nebo pohádkové komíny uchvátí každého. Obyvatelé Kappadokie, vyřezávali ve skalách domy a podzemní města, a mnoho z nich je možné navštívit. Za rozbřesku, stojí za to vidět Kappadokii, z paluby balónu.