Turecká kuchyně je bohatá na přísady a způsoby vaření. Na stolech dominují kebab, zajímavě kořeněná zelenina a sladké dezerty. Je rozmanitá, barevná a velmi tradiční. Turecká kuchyně je jednou z nejoblíbenějších a nejchutnějších na světě.

V Turecku se pěstuje 86 odrůd oliv, a proto je olivový olej základem většiny jídel. Zlatá tekutina se přidává do teplé i studené kuchyně. Nejoblíbenější zeleninou je lilek, který je doplněn aromatickými dušenými pokrmy, saláty a kebabem. Může být dušený, vařený, smažený a dokonce slouží jako pyré.

Turci mají jedinečný vztah k masu díky tradici a náboženství. Kromě toho, oslavují každé jídlo, a spěchat při jídle se nedoporučuje. Nesmějí jíst vepřové maso. Hlavní jídlo je kebab, což v zásadě znamená maso (skopové, jehněčí, hovězí) vařené na rotujícím rožni. Oblíbené jsou také masové kuličky podávané s pita chlebem a zeleninou, nebo köfte. Specifickým typem kebabu je patlıcan kebab (lilek kebab).

Turecké dezerty jsou výjimečně chutné a aromatické. Mezi tyto lahodné pochoutky patří chalva, sušené ovoce, baklava, kadayıf, lokum.

Národním nápojem je rakı, anýzová likérová vodka. Když se podává chlazená a s přídavkem vody, čirá barva se promění v mléčnou. Turci také pijí velmi sladký čaj podávaný v malých sklenicích ve tvaru tulipánu.