BOOK TOURS ONLINE WITH 10% LOWER PRICES!

Jak wygląda codzienne życie w Turcji?

Jak wygląda codzienne życie w Turcji?

Życie codzienne Turków może różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak np. miejsce zamieszkania, wiek, wykształcenie, zawód.  Ogólnie jednak, Turcy prowadzą życie podobne do tego, które znamy my. Może z małymi różnicami. Zacznijmy od kuchni, z której Turcja słynie na cały świat. Wszak któż na świecie nie zna kebaba!

Jedzenie i cała oprawa z nim związana odgrywa ważną rolę w tureckiej kulturze. Śniadanie to sprawa indywidualna: jedni jedzą je w domu z rodziną, drudzy w pracy. Śniadanie tych pierwszych składa się często z produktów takich jak ser, oliwki, jajka, pomidory i chleb. Śniadanie jedzone w pracy to kupione po drodze tureckie pieczywo: poğaça, börek czy simit z kremowym serkiem. W obu wariantach nie może zabraknąć tureckiej, czarnej herbaty.

Obiad jest głównym posiłkiem dnia. Przerwa na obiad w miejscu pracy trwa godzinę i zaczyna się od 13:30. W tym czasie instytucje państwowe są zamknięte. Obiad składa się z różnorodnych dań, takich jak kebaby, döner, pilaw, bakłażany, sarma i sałatki – Turcy uwielbiają surówki.

Kolacja jest zazwyczaj lżejsza i może zawierać zupy, potrawki warzywne lub sałatki. Wieczorny posiłek jada się z rodziną w domu lub lokancie.

Różnica, która może wzbudzić zainteresowanie to to, że w Turcji posiłki jada się zawsze w towarzystwie, czy to rodziny czy współpracowników.

Przechodząc do aspektu pracy, wiele osób w Turcji pracuje od poniedziałku do piątku, od 9:00 do 17:00, chociaż godziny pracy mogą się różnić w zależności od branży i regionu. Regiony turystyczne w okresie letnim pracują 24/h. Niestety, ale coraz częściej spotyka się sytuacje, gdzie wolna jest tylko niedziela, a godziny pracy wydłużają się.

Rodzina odgrywa ważną rolę w tureckim społeczeństwie. Tradycyjne wartości takie jak szacunek dla starszych, gościnność i opieka nad członkami rodziny są nadal ważne. Wielu Turków spędza czas wolny z rodziną i przyjaciółmi, często organizując wspólne posiłki, wyjazdy na wycieczki, pikniki lub spotkania przy herbacie i grach. Więzi rodzinne w tureckim społeczeństwie są bardzo silne.

Turcy są wielkimi fanami piłki nożnej. Każda rodzina ma swoją ulubioną drużynę i uważnie śledzi jej mecze. Przed rozgrywkami wszyscy zasiadają przed telewizorami w domu lub z przyjaciółmi w restauracji.

Oczywiście, istnieje wiele innych aspektów życia codziennego Turków, takich jak rozrywka, moda, sztuka i kultura, które różnią się w zależności od osobistych preferencji i lokalnych tradycji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satisfaction guaranteed

With JoinTrips you will visit the most interesting places of the Turkish Riviera

Cheaper when booking online

When booking online, prices are 10% lower

Customers from all over the world

We offer tours in various languages

100% secure payments

Bank transfer / MasterCard / Visa / iyzico