BOOK TOURS ONLINE WITH 10% LOWER PRICES!

Lot paralotnią nad Alanyą

Jakiej pogody należy się spodziewać w Alanyi w lipcu i sierpniu?

Lato na Riwierze Tureckiej to raj dla miłośników skwaru i upału. Na próżno szukać chmur na niebie i cienia w środku miasta. Nie jest tajemnicą, że szczególnie w lipcu i sierpniu temperatury są jak w piekle. Przeważnie temperatura wynosi ok. 40 stopni w ciągu dnia, w nocy raczej też nie ma okazji na ochłodę, gdy za oknem 28 stopni. Uczucie wyższej temperatury potęguje też fakt, że wilgotność powietrza osiąga poziom nawet 80 %! Dlatego porównywanie 35 stopni w Polsce z 35 stopniami na Riwierze, nie ma większego sensu.

Co robić więc w takim upale? Ci, którzy dobrze czują się w takim cieple wybierają plaże, leżaki i kąpiele w morzu (z temperaturą wody nawet nie trzeba się oswajać). Mniej odporni na upały również mają pole do popisu. Na Riwierze znajdziecie przynajmniej kilka miejsc, gdzie możecie się porządnie schłodzić i uciec od miejskiego zgiełku i skwaru. Są to m.in. Kanion Sapadere, Kanion Tazi, Zielony Kanion oraz rzeka Dim Çay. Oprócz lodowatej, górskiej wody (około 10 stopni) możemy zjeść w tych miejscach pyszne jedzenie i odpocząć.

Rzeka Dim Çay to idealne miejsce na odpoczynek. W restauracjach na wodzie zjemy tureckie śniadanie lub lunch, a później, z pełnymi brzuchami możemy uciąć sobie drzemkę w altankach z wygodnymi poduchami. Zielony Kanion  to miejsce do zrelaksowania się podczas rejsu statkiem po wodach małego i dużego kanionu. Przyjemny wiatr i obiad z widokiem na wodę, pozwoli zapomnieć o skwarze! Z kolei Kanion Tazi ma w ofercie idealną atrakcję dla miłośników odrobiny adrenaliny, a mianowicie rafting. Świetna rozrywka dla ochłody!  Przed wyjazdem na wakacje, warto zajrzeć w prognozę pogody i zdecydować czy akurat te miesiące nam odpowiadają.

Pamiętajcie, że wszystkie wycieczki, łącznie z Dim Çay i Kanionem Tazi, znajdziecie na naszej stronie, w zakładce wycieczki!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satisfaction guaranteed

With JoinTrips you will visit the most interesting places of the Turkish Riviera

Cheaper when booking online

When booking online, prices are 10% lower

Customers from all over the world

We offer tours in various languages

100% secure payments

Bank transfer / MasterCard / Visa / iyzico