BOOK TOURS ONLINE WITH 10% LOWER PRICES!

Tureckie słodkości, które koniecznie trzeba spróbować

Tureckie słodkości, które koniecznie trzeba spróbować

Będąc w Turcji można zapomnieć o diecie, gdyż wystawom sklepowym lub hotelowych pełnym artystycznie przyrządzonych słodkości po prostu nie da się oprzeć. Desery przyrządzone w tej części świata są fantazyjne i słodkie, które często okażą się dla naszego podniebienia zupełnie nowym doznaniem.

Jakich słodkości spróbować w Turcji?

1. Baklawa

Jest to wielowarstwowy deser wykonany z cienkiego jak papier ciasta yufka, przekładany różnymi rodzajami orzechów zmieszanych z miodem, polanych grubą warstwą syropu z wody i cukru. Bardzo popularna na tureckich stołach.

2. Kunafa

Kunefe składa się z dwóch podstawowych składników: ciasta Kadayif przypominającego cienkie wstążki makaronu oraz owczego, białego sera, który podczas smażenia przypomina ciągnącą się mozzarellę. Smażony na metalowym talerzu, a na koniec polewany grubą warstwą syropu z wody i cukru.

3. Lokma

Przygotowywana z mąki,cukru, soli i drożdży i smażona na głębokim oleju, a następnie polewana warstwą syropu z wody i cukru.

4. Sütlaç

Jest to turecki deser mleczny przypominający pudding na bazie wody, mleka, ryżu i cukru. Podawany też dodatkiem cynamonu lub wanilii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satisfaction guaranteed

With JoinTrips you will visit the most interesting places of the Turkish Riviera

Cheaper when booking online

When booking online, prices are 10% lower

Customers from all over the world

We offer tours in various languages

100% secure payments

Bank transfer / MasterCard / Visa / iyzico