Ciepła, przejrzyście czysta woda, bezchmurne niebo, szum fal, w oddali palmy kołyszące się w delikatnych podmuchach wiatru.

Po takim opisie aż chciałoby się położyć na wygodnym leżaku pod rozłożystym parasolem, wysączyć ulubiony napój i popływać.

Jesteście w Alanyi na Riwierze Tureckiej i chcielibyście iść na plażę, która jest tak piękna jak z opisu?

Alanya jest wielkim i bardzo znanym kurortem na Riwierze Tureckiej. W sezonie odwiedzają je miliony plażowiczów, co prowadzi do ogromnego ścisku na plażach. Zaletą takich plaż jest oczywiście rozbudowana infrastruktura – toalety, natryski, bary, możliwość wykupienia rozmaitych wodnych atrakcji, rowerów wodnych, skuterów i innego ustrojstwa.

W Alanyi najpopularniejszą plażą wśród turystów to oczywiście słynna plaża Kleopatry.

Plaża Kleopatry jest znaną plażą w Turcji i należy do najsłynniejszej atrakcji w Alanyi. Oczywiście są też inne atrakcje takie jak jaskinie, zamek Kale, czy port. Ale to Plaża Kleopatry jest bardzo często powodem, dla którego turyści wybierają wakacje w Alanyi.

Plaża Kleopatry, nie jest plażą piaszczystą. Jest to plaża żwirowa, ale z drobnym żwirkiem z bardziej stromym zejściem oraz czystą, błękitna wodą.
Jej długość to 2,5 kilometra i jest niezwykle malownicza.
Najpiękniejszym jej odcinkiem jest ten przy jaskini Damlataş. Woda jest tam przejrzyście czysta, a co najważniejsze można ze spokojem wejść do morza.
Jest ona publiczną plażą i każdy może na nią wejść bez dodatkowych opłat. Płatne są tylko leżaki i parasole, ale nie są one obowiązkowe. Więc jeśli przyjdziecie na plażę z własnym kocem, to możecie z niego korzystać.
Znajduje się tam wiele knajpek, w których możecie zakupić napoje alkoholowe, bezalkoholowe i jedzenie.

🔹Według legendy to właśnie tu piękna Kleopatra spotykała się z Markiem Antoniuszem i zażywała kąpieli.. Podobno Marek Antoniusz, tworząc dla niej tę plażę, sprowadził specjalnie piasek z Egiptu.

 

Plaża Damlataş

Plaża Damlatas znajduje się 10 minut spacerem od pięknych jaskiń Damlatas. To, co wyróżnia tę plażę, to fakt, że jest to jedyna w Alanyi plaża przyjazna dla wózków inwalidzkich. Do dyspozycji jest mnóstwo leżaków, pryszniców i łatwy dostęp do morza dla osób niepełnosprawnych. Znajdują się tu również boiska do siatkówki, tenisa i koszykówki, centrum fitness na świeżym powietrzu oraz ogromny plac zabaw dla dzieci. Oprócz kąpieli w morzu, możesz nurkować w zatoce, nurkować wzdłuż wybrzeża lub uprawiać paralotniarstwo i oglądać dramatyczne wybrzeże z góry. Można też po prostu pospacerować po zielonych parkach z fontannami wzdłuż plaży lub ochłodzić się w jaskiniach Damlatas, gdzie można zobaczyć wyjątkowe stalaktyty i stalagmity

 

Plaża Keikubat

Plaża Keikubat to zlokalizowana po wschodniej stronie historycznego półwyspu piaszczysta plaża. ale uważać trzeba na liczne śliskie ,duże kamienie przy wejściu. Plaża jest popularna ze względu na liczne parki i obiekty turystyczne w jej pobliżu.

Plaża również posiada wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz liczne kawiarenki na plaży.

Plaża Portakal – Pomarańczowa

To długa na kilometr piaszczysta plaża publiczna z czystą, błękitną wodą i kamienistym dnem morskim, położona zaledwie 10 minut jazdy na wschód od centrum miasta Alanya. Jest mniej zatłoczona niż niektóre z bardziej popularnych plaż Alanyi, co oznacza, że ​​możesz spokojnie cieszyć się widokiem na morze z górą Taurus w tle. Miłośnicy adrenaliny uprawiają szeroką gamę sportów wodnych, w tym narty wodne i windsurfing. Dostępne są kawiarnie, restauracje i standardowe udogodnienia plażowe, a także można wypożyczyć leżaki (lub swobodnie korzystać z nich jako gość w pobliskich klubach plażowych). Nawet poza sezonem, w październiku i listopadzie, woda morska pozostaje przyjemnie ciepła do kąpieli. Wejście do morza może być kamieniste, więc przed wejściem do wody załóż buty morskie.

 

Zachęcam Was do rezerwacji wycieczek z naszym biurem podróży. W naszej ofercie znajduje się wycieczka Alanya city tour i rzeka Dimcay. Na której zobaczycie wiele atrakcji i poznacie historię najpopularniejszego kurortu Alanya 🙂